top of page

Kelionė dėl vieno kadro arba ko reikia kūrybai?


Neseniai pasidalinusi šia nuotrauka soc. tinkluose sulaukiau ne vieno komentaro: “Wow, kokia nuotrauka”, “Kokia akimirka”, “Koks talentingas fotografas” ir t.t.


Greičiausiai daugelis mūsų panašiai reaguojame, pamatę gražų daiktą, produktą, kūrinį ar sutikę įkvepiančią asmenybę… Ne vienas pagalvojame, kad ir patys to norėtume sau. Gal net pabandome kažką panaušaus sukurti, pagaminti. O nesigavus iš pirmo ar antro karto metame ir ieškome lengvesnių kelių savo fantazijose, net nepasigilindami, kokį kelią nuėjo žmonės, kurių kūriniais, verslais, produktais, asmenybėmis žavimės.


Šios nuotraukos gimimo kelione norėčiau su jumis pasidalinti, kaip pavyzdžiu, kurį galima pritaikyti bet kuriai situacijai. Ar tai būtų produkto, kūrinio, verslo ar savo svajonių gyvenimo kūrimas.


Vizija.

Prieš vykstant su vyru į atostogų kelionę, turėjau viziją, kokį savo portretą norėčiau pasidaryti: Aš stoviu ant uolos krašto, į kurią atsimuša jūros bangos, balta suknelė plėvesuoja vėjyje, o aš, žiūrėdama į tolį prilaikau ant galvos užmautą baltą skrybėlę.
Reikalingi atributai vizijai įgyvendinti.

Balta suknelė, skrybelė, uolos, jūra, vėjas, saulė, fotoaparatas, fotografas.Kūrybos procesas ir vizijos įgyvendinimas.

Suknelę buvau nusipirkusi dar Vilniuje. Baltą skrybėlę nusipirkau pirmą dieną atvykus į Nicą. Beliko susirasti tinkamą vietą fotosesijai. Nicoje nieko panaušaus į savo viziją neradau, todėl keliaudama traukiniu į gretimus kurortus dairiausi tinkamos vietos. Lokacijos paieškai puikiai pasitarnavo visagalis internetas ir jau kelios dienos po mūsų atvykimo aš stovėjau ant uolos krašto ir pozavau fotografui.
Būtų viskas labai paprasta, jei nebūtų sudėtinga. Todėl būtinai turiu aprašyti tą dalį, kuri dažniausiai sėkmingose istorijose nutylima, sudarydama iliuziją, kad viskas yzi-pyzi ;-)


Sunkumai:


 • Iki lokacijos vietos nuo traukinių stoties važiavome taksi (ėjimas pėsčiomis mums būtų kainavęs brangiau)

 • Iki vietos, kurioje vyko fotosesija ėjome labai vaizdingu ir saulėtu takeliu, kuriuo eiti buvo taip karšta, kad vaizdais grožėtis nebuvo labai didelio noro :-)

 • Nustačius fotoaparato parametrus ir ant vyro išbandžiusi tinkamą rakursą stovėjau modelio vietoje ir kantriai navigavau vyrui iš kurio kampo ir kaip jis turėtų fotografuoti.

 • Vyro - fotografo/ne fotografo man pagailo jau po pirmos nuotraukų serijos, nes rūbai jau buvo permirkę nuo prakaito, o beveik visi kadrai buvo ne fokuse. Šioje vietoje turėjau pasitelkti visas psichologijos žinias ir bendravimo įgūdžius, prisiminti OM garsą ir meditatyvią proto būseną, kad išlikčiau rami ir atlaikyčiau vyro kaltinimus fotoaparatui, kuriam "kažkas negerai, jei jis taip blogai fotkina".

 • Nustačiau automatinę fotografavimo funkciją ir viską kartojome nuo pradžių.

 • Finale - šimtai nuotraukų, kurių pusė buvo ne fokuse, kita pusė trinamų ir ta, vienintelė, kuri susiklosčius palankioms aplinkybėms, pakilus vėjui ir bangai tėškiantis virš uolos atsirado fotoaparate atsitiktinai nuspaudus mygtuką.


Taigi, reziumuojant. Ko reikia, norint sukurti produktą, kūrinį ar savo svajonių gyvenimą:


 • Vizijos. Ir kuo tiksliau mes įsivaizduosime ko norime, tuo didesnė tikimybė, kad tai turėsime.

 • Plano ir vietos tame plane atsitiktinumui. Dažnai laikantis tikslaus plano mes galime praleisti galimybes, kurias mums vizijos įgyvendinimui pasiūlo Visata.

 • Sąrašo resursų, reikalingų vizijai įgyvendinti. Reikėtų įsivertinti tiek turimus resursus, tiek reikalingus įgyti. Kalbant apie resursus reikia paminėti, kad tai ne tik materialūs dalykai. Dažniausiai tai gebėjimai, įgūdžiai, charakterio savybės, įpročiai, mentoriai, mokytojai, savo srities profesionalai, palaikanti aplinka ir t.t.

 • Sąrašo galimų kliūčių ir jų sprendimo būdų. Žinoma, galima pasiduoti spontaniškumui ir neapriboti savęs kliūtimis. Tikrai yra tokių žmonių, kuriuos galimos kliūtys ir pavojai stabdo žengti pirmą žingsnį. Šiuo atveju gali padėti vidinis avantiūristas, kuris į gyvenimą žvelgia, kaip į azartinį žaidimą.

 • Tikėjimo savo vizija ir tuo, ką darai, nepaisant kliūčių, nesėkmių ir nusivylimo.

 • Suvokimo, kad kūrimo procesas pats savaime jau yra dovana. Tad nepamirškime ja mėgautis, kiekviename etape, nes džiaugsmas kyla iš pačio kūrybos proceso, o ne galutinio rezultato.Kūrėjas yra kiekviename iš mūsų. Išlaisvinkite jį ir kurkite. Beje, liepos 22 d. Saulė pereina į kūrybiškiausią zodiako ženklą. Tad pasinaudokite šia enegija savo kūrybai.


Reikia pagalbos, išsigryninant viziją bei sudarant planą jos įgyvendinimui - visada esu jūsų paslaugoms.Jeigu jums patiko šis straipsnis, pasidalinkite savo įžvalgomis komentaruose. O jeigu manote, kad ši informacija sudomins ir jūsų draugus, tai kviečiu juo dalintis.


Alla Budrienė

Straipsniu dalintis galima tik su nuoroda į šį puslapį.

Kopijuoti ir platinti be autorės sutikimo - draudžiama!
41 views0 comments

Comments


bottom of page