top of page

Projekcinė fotografija - būdas sukurti save iš naujo

Updated: Sep 15, 2021


“Tai oficialu. Pamačiau šią nuotrauką ir nusprendžiau - nuo šiol mano didžiausia siekiamybė bus visada arba kaip minimum labai dažnai ir iš vidaus, ir iš išorės atrodyti bei jaustis TAIP!”.


nuotraukoje Liucina Rimgailė

Tokį ketinimą, po mūsų pirmosios fotosesijos ir prieš tai vykusių transformacinio koučingo sesijų, Liucina išreiškė savo socialiniuose tinkluose.


Iki to laiko dar nebuvau sugalvojusi šiai fotografijos krypčiai pavadinimo. Tiesiog pavadinau ją - Terapine fotosesija. Tačiau viduje jaučiau, kad tai yra kažkas kito, kažkas daugiau, nei vien terapija.


Liucina Rimgailė, 2020m. vasaraKita mano eksperimento dalyvė, Daina, išreiškė ketinimą tapti moteriškesne, švelnesne, jaudinančia asmenybe. Su Daina iki fotosesijos taip pat dirbome asmeniškai koučingo sesijose.


nuotraukose Daina Jarmalavičienė, 2019 m.


Dirbdama su klientais, tiek koučingo sesijų metu, tiek fotosesijose pastebėjau, kad vizualinė informacija, jos pateikimas bei interpretavimas atskleidžia žmoguje tam tikrus pasąmoninius resursus, kurie gali padėti išlaisvinti giliai viduje slypinčią informaciją ir ją panaudoti, siekiant realizuoti ateities sumanymus ar tikslus.


Pavyzdžiui kai kurios nuotraukos gali žmogų paskatinti imtis savo išvaizdos pokyčių, kitos - labiau save vertinti ar siekti tam tikros būsenos, kuri buvo užfiksuota nuoraukose. Taigi, pritaikius tam tikras psichologijos žinias ir koučingo instrumentus, galima suprojektuoti norimą žmogaus viziją ir ją išpildyti fotografijose.


Apjungus kelias stiprias ir paveikias sritis - psichologiją bei fotografiją šiandien galiu pasiūlyti savo sukurtą instrumentą - "Projekcinę fotografiją", kurio pagalba galima greičiau ir efektyviau įgyvendinti savo ateities tikslus.Liucina Rimgailė, 2020m. ruduo


Yra atlikta daugybė tyrimų, kurie įrodo, kad mūsų požiūris į savo ateitį lemia mūsų savijautą dabartyje. Tai, kaip mes vertiname ateitį ir mūsų požiūris į praeitį iš esmės formuoja tai, kaip jaučiamės šiandien.


Būdas pagerinti savo dabartį - padaryti savo ateitį geresne.


Būtent apie tai kalbėjo Viktor Frankl savo knygoje “Žmogus ieško prasmės”. Jis buvo vienas iš žydų, kuris išgyveno koncentracijos stovykloje, tuo tarpu, kai daugelis fiziškai sveikų žmonių mirė.


Savo knygoje Viktor Frankl kalba apie tai, kaip žmogui reikia ne ramios būsenos, be įtampos, o siekio ir kovos vardan tikslo. Jis taip pat sako, kad gyvenime nėra nepakeliamų aplinkybių, jei neprarandama gyvenimo prasmė ir tikslas.


“Vaizduotė yra svarbesnė už žinias. Žinios yra ribotos, o vaizduotė aprėpia visą pasaulį, skatindama pažangą, pagimdydama evoliuciją.”, - A. Einstein


Projektuodami savo būsimą Aš, savo ateitį, mes pradedame tapatinti save su savo projektuojamu įvaizdžiu, pradedame elgtis kitaip ir pasakoti sau bei kitiems visai kitą istoriją. Kuomet mes nebetapatiname savęs su tuo asmeniu, kokiu buvome anksčiau, neieškome savo asmenybės ir būdingų charakterio bruožų patvirtinimo įvairiose asmenybės testų interpretacijose, mes galime pradėti kurti save iš naujo, per naujus elgesio ir mąstymo keitimo modelius.Liucina Rimgailė, 2020 m. žiema


Psichologas Robert Cialdini savo darbe “Influence: the psychology of persuasion” teigia, kad žmonės nori būti nuoseklūs ir kad mes taip pat vertiname nuoseklumą kituose. Nuoseklumas yra galinga socialinė įtaka, kurią labai vertina visuomenė. Įsipareigojimo principas skelbia, kad turime būti nuosekliais ir vykdyti savo įsipareigojimus. Taigi, jei mes pasakojame apie savo praeitį, tai mūsų elgesys pradės derėti su mūsų pasakytais žodžiais. Tuo tarpu, jei mes pradėsime kitiems pasakoti apie savo tikslus, apie tai ką norime daryti ateity, kuo būti ir kaip jaustis, tai atitinkamai mes įsipareigojame ir veikti savo projektuojamos vizijos link.Daina Jarmalavičienė, 2020m.

Taip pamažu pradėjau eksperimentuoti, fotografuoti ir stebėti, kaip keičiasi žmogaus gyvenimas, jo būsena laikui bėgant, kuomet projektuojamas norimas įvaizdis ir gyvenimas užtvirtinamas ketinimu ir norimos būsenos atvaizdu fotografijoje. Nors šio instrumento veiksmingumu esu tikra, tačiau noriu pabrėžti, kad tai tik instrumentas, kuris veiksmingas bus tada, kai įdėsime pakankamai pastangų savo norimų pokyčių įgyvendinimui. Ir tam pasitarnauti gali tiek patyrusio koučo taikomi kiti paveikūs instrumentai, tiek terapija, tiek dvasinės praktikos, tiek kiti specialistai, mokytojai, kurie gali palydėti link savo svajonių gyvenimo, link to taško, kuriame jūs suvoksite save kaip naujo gyvenimo, naujos realybės kūrėją ir išpildytoją.


Liucina Rimgailė, 2021 m. pavasaris


Šių abiejų moterų gyvenime įvyko kardinalūs pokyčiai. Nueitas netrumpas kelias, tačiau tiek išvaizdos pokyčiai, tiek pokyčiai gyvenime liudija apie “Projekcinės fotografijos” veiksmingumą ir ketinimo galią.Daina Jarmalavičienė, 2021 m. žiema


Aš judėsiui šia kryptimi toliau ir liudysiu pokyčius kitų “Projekcinės fotografijos” dalyvių gyvenimuose, nes tikiu, kad mes galime sukurti save iš naujo, nepaisant mūsų praeities, mūsų išgyvenimų, jei tik sąmoningai renkamės kuo būti, kaip jaustis, kaip elgtis ir ką galvoti.


Jei nori išbandyti šį instrumentą ir tu, susisiekime. Tavęs laukia intriguojanti kelionė.


Jeigu jums patiko šis straipsnis, pasidalinkite savo įžvalgomis komentaruose. O jeigu manote, kad ši informacija sudomins ir jūsų draugus, tai kviečiu juo dalintis.


Alla Budrienė

Straipsniu dalintis galima tik su nuoroda į šį puslapį.

Kopijuoti ir platinti be autorės sutikimo - draudžiama!


203 views0 comments

Comentários


bottom of page