top of page

FOTOTERAPIJA

Fotografija - neatsiejama šių laikų žmonių gyvenimo dalis. Išmanūs telefonai užpidyti nuotraukomis ir vaizdine medžiaga. Turėti savo asmeninį portretą - jau tapo ne prabanga, o būtinybe. Tačiau mažai kas susimąsto, kiek daug informacijos savyje talpina kiekviena nuotrauka. Tai tarsi veidrodis su įamžintais prisiminimais, emocijomis, jausmais, kuris kaip tiltas gali sujungti mus su turtingu vidiniu pasauliu. Čia į pagalbą ateina fototerapija, kurios metu žmonės ir nuotraukos įeina į terapinius santykius, o terapeuto tikslingai užduotų klausimų pagalba atsiradę nauji suvokimai išanalizuojami ir įsisąmoninami dabarties momente.
Fototerapija - tai tarsi kelionė, kurioje skirtingų asmeninių nuotraukų pagalba galima prisiliesti prie žmogaus Savasties, pažindintis su jo kūnu ir patiriamomis emocijomis, ieškoti naujų bei stiprinti jau esamus vidinius resursus, kad įsisavinus ir įsisąmoninus naujus savęs aspektus bei įgyjus naujos kūno patirties pasikeistų ne tik požiūris į save, bet ir į supančią aplinką.
“Fototerapija be terapijos - tai tik nuotraukų peržiūra ir nieko daugiau”, J. Weiser

 

Kaip viskas vyksta?

Prieš fototerapijos sesiją aptariame su klientu, kokias asmenines nuotraukas, priklausomai nuo sesijose aptariamos problematikos, klientui būtų vertinga atsinešti. Fototerapijos sesijos metu žmogus, žiūrėdamas į savo atsineštas nuotraukas pasakoja savo unikalią ir subjektyvią versiją, kuri pasakoja jo asmeninę istoriją. Mano darbas šioje vietoje stebėti kliento reakciją į vaizdą, kas ją išprovokuoja, su kuo tai susiję, užduoti papidomus klausimus, kurie padeda suprasti ryšį tarp kylančių jausmų ir matomo vaizdo reikšmės. Tokiu būdu klientas gali pamatyti asmeninius, šeimyninius, socialinius (įdiegtos moralės normos, vertybės), kultūrinius filtrus pro kuriuos jis mato jį supantį pasaulį ir save. Tai, kaip jis suvokia realybę. Tai padeda suprasti, kad jo požiūris į pasaulį nėra vienintelis įmanomas, kad skirtingose situacijose gali būti ne vienas scenarijus.

Fototerapijos pagalba galima lengviau prisiliesti prie jausmų ir emocijų ir apie juos papasakoti, ypač, jei žmogus susiduria su sunkumais, kalbėdamas apie tai.

Fototerapijos technikų yra įvairių: nuo darbo su autoportretu iki šeimyninių albumų nutraukų analizės, bei nuotraukų koliažo kūrimo. 

Kviečiu registruotis asmeninei kosultacijai ir išbandyti šią paveikią terapijos techniką.

bottom of page