top of page

Pokalbio su klientu metu dažniausiai taikau dialogo principą, kuris Geštalto psichoterapijoje yra vienas esminių, tačiau esant poreikiui taikau ir kitas metodikas, kurios buvo aktyviai naudojamos su koučingo klientais. Daugelis technikų ir metodikų, kurias rasite šiame puslapyje tinka žmonėms, kurie yra pakankamai sąmoningi ir gebantys savo problemas spręsti patys, tik kartais jaučiasi užstrigę. Intrumentų įvairovė negarantuoja kokybiško rezultato, tačiau tinkamo instrumento gebėjimas pritaikyti tinkamoje vietoje ir tinkamu metu, gali duoti labai gerų rezultatų. Šia tema noriu papasakoti jums istoriją, kuri labai vaizdžiai atspindi tinkamo įrankio panaudojimą tinkamu metu:

 

“Vieno fabriko savininkas pakvietė katilų meistrą, kad tasai suremontuotų sugedusią garo sistemą. Meistras uždavė keletą klausimų inžinieriui, o po to patraukė prie garo mašinos. Jis peržvelgė susipynusių vamzdžių labirintą, kelias minutes pasiklausė besiveržiančių garų gausmo, pačiupinėjo vieną kitą įrenginio detalę. Po to kažką sau niuniuodamas po nosimi, atsidarė savo nutriušusį lagaminėlį, išsitraukė mažą plaktuką ir trinktelėjo juo per ryškiai raudoną sklendę. Visa sistema tarsi virptelėjo ir dar po vienos akimirkos pradėjo dirbti kaip reikia. Meistras įsimetė plaktuką atgal į krepšį ir išėjo namo. Kai fabriko savininkas gavo 1000 dolerių sąskaitą, jis pasipiktino ir atsisakė sumokėti tokią krūvą pinigų už darbą, kuriam meistras sugaišo vos ketvirtį valandos. Iš meistro jis pareikalavo detalios darbų ataskaitos. Štai kokį raštelį jam atsiuntė meistras: “Stuktelėjimas plaktuku – 1 doleris, žinojimas kur stuktelti – 999 doleriai”.

 

Priklausomai nuo terapeuto kompetencijos, jo naudojami darbo metodai bei instrumentai taikomi konkrečiam klientui, konkrečioje situacijoje. Tačiau daugelis instrumentų gali būti naudojami ir savarankiškai. Todėl kviečiu jus juos išbandyti.

INSTRUMENTAI

contact
apie_03.jpg

PROJEKCINĖ FOTOGRAFIJA

Tai toks terapinės fotografijos metodas, kuris skirtas sukurti įsivaizduojamų būsenų, norų ar vizijų portretą, siekiant efektyvesnio ir greitesnio jų realizavimo.

adfdf.png

GYVENIMO BALANSO RATAS

Balanso rato technika padeda klientui tuomet, kai yra būtina įvertinti savo veiklos prioritetus. Tipinė situacija – “yra daug dalykų, kuriuos turėčiau daryti, bet nežinau nuo ko pradėti”.

apie_01.jpg

TERAPINĖS FOTOSESIJOS

Terapinės fotosesijos (portretinės fotografijos technika) pagalba galima atskleisti ir sustiprinti vidinius resursus, įsisavinant naujus savęs aspektus ir įgyti naujos kūno patirties, pasikeitus požiūriui į save.  

fdgssg.png

V. DISNĖJAUS KŪRYBIŠKUMO STRATEGIJA

Tai buvo V. Disnėjaus problemų sprendimo metodas bei idėjų sukūrimo ir įgyvendinimo strategija. Pats jis šį procesą vadino „imaginaring“.

sffgh.png

TRYS SUVOKIMO POZICIJOS

Bet koks sprendimas yra tiek teisingas, kiek jį priimdamas asmuo sugebėjo atsižvelgti į visus svarbiausius su šiuo sprendimu susijusius kintamuosius. Ypač tai yra aktualu žmonių tarpusavio santykiuose. Kiek mes savo elgesyje atsižvelgiame ne tik į savo, bet ir į kitų žmonių interesus.

hgfhg.png

NEUROLOGINIŲ LYGIŲ MODELIS

Jis leidžia suprasti, kokiu būdu žmogus struktūruoja savo patirtį.  Kartais mes sugebame gerai suformuluoti tikslus ir net parengti jų įgyvendinimo strategiją, bet vis tiek kažkas tarsi stringa pradėjus juos įgyvendinti. Ilgainiui paaiškėja, kad tai “ne mūsų tikslai”. Tad pasitikrinimui, kiek išsikelti tikslai yra mūsų būna naudinga “pasivaikščioti” neurologiniais lygiais.

apie_02.jpg

SENŲ ĮSITIKINIMŲ MUZIEJUS

Ribojantys įsitikinimai trukdo mums siekti mūsų užsibrėžtų tikslų. Dalis ribojančių įsitikinimų susiformuoja vaikystėje, kiti - priklausomai nuo jūsų vertybių, dar kiti - priėmus nepatikrintą informaciją iš bendruomenės, kuri mus supa. Pakeitus ribojančius įsitikinumus naujais, galima efektyviau siekti savo tikslų, bei gyventi pilnavertiškesnį gyvenimą.

metaforines kortos.jpeg

METAFORINĖS KORTOS

Tai puikus įrankis, kuris vaizdinių pagalba padeda atskleisti emocijas, užgniaužtus jausmus, išsilaisvinti nuo praeities šešėlių, sužadinti intuiciją ir pagilinti žinias apie save. Naudojantis metaforinėmis kortomis lengviau sukuriama pasitikėjimo atmosfera, o tai padeda įveikti vidinį pasipriešinimą, pašalinti įvairius apsauginius psichikos barjerus.

Jos padeda kur kas lengviau išsigryninti tikslus, susidėlioti prioritetus, įžvelgti tikrąsias kliūtis ir naujus sprendimo būdus. Taip pat gerina komunikaciją ir žmonių tarpusavio santykius.

apie_01.jpg

Fototerapija – tai terapinis ir korekcinis fotografijos panaudojimas psichologinėms problemoms spręsti, taip pat asmenybės augimui ir harmonizavimui. Tai gali apimti ir darbą su paruoštomis nuotraukomis, ir originalių autorių nuotraukų kūrimą. Todėl pagrindinis fototerapijos turinys yra kliento fotografinių vaizdų kūrimas ir/ar suvokimas, papildytas jų aptarimu ir įvairia kūrybine veikla: istorijų rašymu, papildomų vizualinių technikų  naudojimu (piešimas, koliažas, gatavų nuotraukų instaliavimas erdvėje), figūrų kūrimas iš nuotraukų ir žaidimas su jomis, sceninis pasirodymas ir darbas su kostiumais ir grimu, judesys ir šokis, meniniai aprašymai ir t.t.

FOTOTERAPIJA

bottom of page