top of page

Kaip žinoti, ko noriu?
Savo aplinkoje pažįstu nemažai žmonių, kurie visada labai aiškiai žino, ko nori. Jie keliasi sau tikslus, kuria tikslų įgyvendinimo planą ir juo vadovaudamiesi jų siekia. Jie paprastai nesuka sau galvos klausimais: “Ar čia mano noras? Ar šis noras dera su mano vetybėmis? Kaip noro siekimas paveiks kitus žmones?” ir panašiai. Šie žmonės labai praktiški, žemiški ir racionalūs.


Yra ir tokių žmonių, kurie gyvena tarsi pagal vidinį kompasą, dvasios vedimą. Tokie žmonės tiesiog gyvena iš pajautimo ir dažniausiai net negali žodžiais suformuluoti savo tikslų. Jie eina link tokio tikslo tarsi „prisilietimu, tamsoje“, jausdami, kad yra vedami ta linkme. Šiame kelyje protas niekada negaus patvirtinimo, kad: "eini teisingu keliu", "eini teisinga linkme", kad "tau ten bus geriau". Jų kelionė yra jų tikslas.


Tačiau mano aplinkoje yra žmonių, kurie iš viso nežino ko nori. Paklausus apie norus, svajones ir tikslus - jie dažniausiai perklaus jūsų arba tiesiog pagūžčios pečiais, užvertę akis į dangų, laukdami nušvitimo ir atsakymo iš dangaus :-) Būtent šiems žmonėms skirtas šis straipsnis, kuriame dalinuosi patarimais, kaip sužinoti ko norite.


Jei neturite savo norų, automatiškai pradedate pildyti kažkieno kito norus.


Pamenu jausmą, kai vaikai ūgtelėjo, pagavau save būsenoje, kai nežinojau, ko aš noriu. Aš tiek metų buvau pripratusi pildyti savo vaikų poreikius ir norus, kad tiesiog pamiršau, ką reiškia norėti kažko sau, dėl savęs. Labai gerai prisimenu frazę, kurią pasakiau vyrui: “Žinai, toks jausmas, kad aš išnykstu.” Šis įprotis - gyventi dėl kitų, tapo toks stiprus, kad persikėlė ir į kitas gyvenimo sritis. Kad ir kaip altruistiškai ir dvasingai tai beskambėtų, tačiau tai tikrai nėra sveikas būdas gyventi. Aš iki šiol ieškau balanso tarp gyvenimo dėl savęs ir dėl kitų, bet jau pamažu jaučiu sveikimo požymius:-) Ir taip, man iš tiesų vis dar sunku aiškiai pajausti, ko aš noriu. Todėl naudojuosi tam tikromis gairėmis, kurias noriu pasiūlyti ir jums.


Norų išsigryninimas pagal gyvenimo sritis.

Astrologijoje yra toks terminas, kaip horoskopas. Greičiausiai daugelis šį terminą tikrai esate girdėję. Taigi, horoskopas susideda iš 12 - os būstų, nusakančių 12 žmogaus gyvenimo sričių. Siūlau jums pasinaudoti jomis, kaip gairėmis, kurios padės suformuluoti jūsų asmeninius norus:


Aš ir mano išvaizda.

Pagalvokite apie save, savo asmenines savybes, savo kūną, išvaizdą bei įvaizdį. Kas jums patinka? Kas nepatinka? Ką norėtumėte pakeisti? Kokias asmenines savybes norėtumėte turėti? Kaip norėtumėte atrodyti? Vizualizuokite norimą savęs versiją. Kaip norėtumėte atrodyti ir jaustis?


Materialinės ir dvasinės vertybės.

Įsivertinkite savo materialius resursus. Ar jus tenkina jūsų finansinė padėtis? Kokios yra jūsų vertybės? Kaip vertinate pats save? Materialinės ir dvasinės vertybės yra glaudžiai tarpusavy susiję. Todėl galvodami apie finansus, pagalvokite, kaip vertinate save ir kitus? Kaip norėtumėte, kad jus vertintų? Kokios finansinės padėties norėtumėte? Galite net įsivardinti konkrečią sumą, kurią norėtumėte kiekvieną mėnesį turėti. Viena iš noro išspildymo sąlygų - konkretumas.


Žinios ir komunikacija.

Mūsų kalba ir mintys formuoja mūsų elgesį ir įpročius, kurie lemia mūsų gyvenimą. Pagalvokite, kaip jūs bendraujate, kokius žodžius vartojate. Kokias žinias ir kokius gebėjimus turite? Kokių žinių ar gebėjimų norėtumėte įgyti? Kaip norėtumėte bendrauti? Kaip norėtumėte, kad su jumis bendrautų kiti?


Mano namai, nekilnojamas turtas, tėvai, gyvenimo pamatas.

Pagalvokite apie šias gyvenimo sritis ir įsivertinkite, ar viskas jose jus tenkina. Jei ne, kaip norėtumėte, kad būtų? Kokius namus norėtumėte turėti? Kaip norite, kad atrodytų jūsų namai? Kokių santykių norite su savo tėvais?


Mylima veikla, kūryba, vaikai, laisvalaikis, romantiniai santykiai.

Ar turite mylimą veiklą? Ar pakankamai laiko skiriate kūrybai, laisvalaikiui, romantiniams santykiams? Ko norėtumėte šiose srityse? Kaip norėtumėte leisti laisvalaikį? Kokių santykių su vaikais norėtumėte?


Fizinė sveikata, įpročiai, darbas.

Kokios sveikatos norėtumėte? Kur norėtumėte dirbti? Pagalvokite apie savo įpročius. Kokius įpročius norėtumėte turėti?


Santykiai, partnerystė.

Pagalvokite apie savo santykius, tiek asmeninius, tiek su kitais žmonėmis, verslo partneriais. Kokių santykių norėtumėte su vyru, žmona, vaikais, draugais, partneriais, kt.?


Intymūs santykiai, paskolos, investicijos, dideli pinigai.

Ko norėtumėte šiose srityse?


Pasaulėžiūra, tolimos kelionės, aukštasis mokslas, mokytojai.

Kur norėtumėte nukeliauti? Kokia jūsų svajonių šalis, kurią norėtumėte aplankyti? O gal planuojate studijuoti užsienyje? Kokios studijos būtų jūsų norų sąraše? Kokia kultūra jus labiausiai domina? Su kokios kultūros tradicijomis norėtumėte susipažinti? Kaip norėtumėte plėsti savo pasaulėžiūrą?


Karjera, statusas, gyvenimo tikslai.

Kokios karjeros ir kokioje srityje nortumėte? Kokio statuso norėtumėte? Ką norėtumėte pasiekti gyvenime? Kokios profesijos norėtumėte?


Socialinė, humanitarinė veikla, organizacijos, draugai.

Kaip matytumėte save socialinėje veikloje? Kokiam klubui ar organizacijai norėtumėte priklausyti? O gal norėtumėte pats įkurti visuomeninę organizaciją? Kokia ji būtų? Kokia veikla užsiimtų? Kokie jūsų santykiai su draugais, bendraminčiais? Kokių santykių norėtumėte?


Atostogos, poilsis, meditacija, dvasingumas.

Kaip nortumėte ilsėtis? Kur norėtumėte atostogauti? Kiek laiko skiriate savo sielos poreikiams, psichinei sveikatai palaikyti?


- Atsakydami sau į aukščiau pateiktus klausimus pagal skirtingas gyvenimo sritis, pabandykite pajausti, ar tai jūsų norai. Susirašykite savo norus ant lapo. Perskaitykite juos ir stebėkite savo kūno reakcijas.

- Kuomet turėsite išgrynintą norų sarašą, pabandykite kiekvieną norą kuo labiau konkretizuoti. Kuo aiškiau ir tiksliau bus apibūdintas noras, tuo didesnė tikimybė, kad jis realizuosis.

- Noro formuluotė turėtų būti pozityvi ir orientuota į galutinį trokštamą rezultatą, lyg tas noras jau būtų išsipildęs.

- Noras turi būti susijęs tik su jumis. Jeigu norite, kad jus pamiltų kitas žmogus, tai norą formuluokite: "Esu ir jaučiuosi mylima". Negalite norėti už kitą žmogų. Kiekvienas turime teisę turėti tik savo asmeninius norus.


Ir pabaigai, prisiminkite, kad tik jūs esate savo gyvenimo kūrėjas. Prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą ir veikite!


Jeigu jums patiko šis įrašas, pasidalinkite savo įžvalgomis komentaruose. O jeigu manote, kad ši informacija sudomins ir jūsų draugus, tai kviečiu juo dalintis.


Alla Budrienė


136 views0 comments

Comments


bottom of page